Aktualności: Sprawy urzędowe

Wszystkich Świętych – pojedziemy inaczej

28 października 2019

Jak co roku tysiące mieszkańców naszego miasta i gości odwiedzi groby bliskich spoczywających na stargardzkich cmentarzach. Przez kilka najbliższych dni w ich rejonach zmieniona będzie organizacja ruchu. Zmiany zostaną wprowadzone już w czwartek (31.10.) i potrwają do soboty (2.11.).

Aby zapewnić bezpieczeństwo pieszych i ułatwić poruszanie się w okolicy cmentarzy, odcinki niektórych ulic zostaną wyłączone z ruchu. Kierowcy nie wjadą w ul. T. Kościuszki od strony sklepu Kaufland do skrzyżowania z ul. Spokojną. Zamknięty będzie także odcinek ul. Przedwiośnie wzdłuż Starego Cmentarza Komunalnego. W tych dniach z wyłączonych fragmentów ulic będą korzystały autobusy MPK, taksówki oraz samochody z zaopatrzeniem. Dodatkowo tymczasowy postój taxi pojawi się przy wjeździe na parking Kauflandu.

Zmiany będą obowiązywały 31.10. (czwartek) od 8:00 do 18:00, 1.11. (piątek) od 6:00 do 18:00 oraz 2.11. (sobota) od 8:00 do 15:00.

Kierowcy, którzy chcą dojechać własnymi samochodami do Nowego Cmentarza Komunalnego, mogą wybrać trasę ul. Spokojną i ul. Przedwiośnie, a także od strony Golczewa. Dodatkowo dla posiadaczy aut wyznaczono tymczasowe miejsca postojowe – na poboczu wzdłuż Parku Batorego, wzdłuż drogi łączącej ul. Przedwiośnie z ul. Spokojną (przy ogrodzeniu starego cmentarza) oraz na terenach zielonych przy ogrodzeniu nowego cmentarza.

W te dni warto wybrać komunikację miejską. Autobusy MPK będą kursowały częściej, aby zapewnić pasażerom komfortowy dojazd do nekropolii. Dodatkowo w Dniu Wszystkich Świętych przejazdy autobusami linii kursujących w rejon cmentarzy są bezpłatne. Więcej informacji o świątecznym rozkładzie jazdy tutaj, a o darmowych przejazdach – tutaj.

Zdjęcie i mapa: UM w Stargardzie