Aktualności: Kultura

Wszystko, co o niej mówią, to prawda

4 listopada 2019

Teatr, muzyka, śpiew – przyjaciele i wychowankowie Majki Cierockiej przygotowali dla niej wyjątkowy benefis. Na Wieczór z Majką C. licznie przybyli także mieszkańcy Stargardu. Widownia z zainteresowaniem oglądała aktorskie i wokalne popisy. Na scenie pojawiła się także sama artystka.

Benefis Majki Cierockiej był uhonorowaniem wielu lat jej artystycznej pracy. Z tej okazji z różnych zakątków Polski i zza granicy przyjechali utalentowani przyjaciele i wychowankowie reżyserki. Przygotowany przez nich program artystyczny był także formą podziękowania dla stargardzian, którzy okazali Majce Cierockiej wsparcie i pomoc w chorobie.

W bogatym programie Wieczoru z Majką C. znalazły się recytacje doskonale znanych wierszy oraz równie popularne piosenki. Na scenie wystąpili m.in. Julita Kożuszek i Arkadiusz Brykalski. Swoje umiejętności zaprezentowali też Kamil Sosin, Agnieszka Borowska, Krzysztof Kopacki oraz Mariusz Jasion.

Wszystkie utwory wieczoru znalazły się w repertuarze na życzenie głównej bohaterki wydarzenia. Artystka także pojawiła się na scenie, zasiadając na honorowym miejscu. Jak zawsze zaprezentowała ciekawą stylizację. Nie zabrakło piór i mocnych kolorów, a także znaku rozpoznawczego Majki – kapeluszy, które były głównym elementem scenografii, za którą odpowiadała Katarzyna Lewandowska. Reżyserią światła zajął się z kolei Maciej Lewandowski.

Zdjęcia: Tadeusz Surma