Aktualności: Działania społeczne

Wybudujemy żłobek

26 października 2023

116 nowych miejsc dla dzieci od 3 miesiąca do nawet 4 roku życia będzie w rozbudowanym żłobku miejskim na os. Zachód. Niedługo ruszy opracowanie niezbędnej dokumentacji, a roboty mają się zacząć w połowie 2024 r. Po zakończeniu inwestycji o ponad połowę wzrośnie dostępność publicznych miejsc żłobkowych dla mieszkańców Stargardu.

Os. Zachód A4 to adres dobrze znany rodzicom. Nowoczesne pomieszczenia staną właśnie tam – w bezpośrednim sąsiedztwie Żłobka Miejskiego „Leśna Polana”. W każdym z nich zapewniona zostanie profesjonalna pielęgnacja, opieka i edukacja, dostosowane do wieku najmłodszych stargardzian. Wszystkie sale będą odpowiednio wyposażone.

Miasto rozpoczęło już poszukiwania wykonawcy dokumentacji projektowo-kosztorysowej. Ta ma być gotowa latem 2024 r. Później trzeba będzie wyłonić firmę, która wybuduje nowy żłobek. Inwestycja powinna się zakończyć najpóźniej w drugim kwartale 2026 r.

Obecnie w Stargardzie jest 200 miejsc w żłobku publicznym. Kolejnych 200 można znaleźć w placówkach niepublicznych. W tym drugim przypadku miasto dofinansowuje pobyt każdego z dzieci. W skali roku to wsparcie dla rodziców w wynosi nawet ponad 800 000 zł.

Rozbudowa żłobka może kosztować przeszło 5 000 000 zł. Stargard pozyskał na ten cel ponad 4 700 000 zł wsparcia w ramach programu „Maluch +”. Projekt zakłada także dofinansowywanie funkcjonowania nowoutworzonych miejsc przez 3 lata.

Zdjęcie: pexels.com