Strona głównaWpisyInneWygodniej na Chopina

Aktualności: Sprawy urzędowe

Wygodniej na Chopina

22 lipca 2021

Zakończyła się kolejna inwestycja przy ul. F. Chopina. Tym razem mieszkańcy zyskali 8 miejsc parkingowych z kostki – w tym jedno dla osób z niepełnosprawnościami. Wcześniej wzdłuż tej ulicy wyremontowany został również chodnik.

Dzięki dwóm inwestycjom mieszkańcy – zarówno piesi, jak i kierowcy – wygodniej poruszają się po os. Chopina. W czerwcu zakończyła się przebudowa chodnika. Nowa nawierzchnia z kostki pojawiła się wzdłuż ul. F. Chopina – na odcinku od skrzyżowania z ul. L. Różyckiego do skrzyżowania z ul. Z. Noskowskiego. Piesi zyskali tam niemal 350 m komfortowej drogi. To projekt wybrany do realizacji przez mieszkańców w ramach Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego.

Wykonanie miejsc postojowych kosztowało ponad 32 000 zł. Z kolei wartość nowego chodnika to prawie 220 000 zł. Obie inwestycje wykonała firma „BUDPAK” Paweł Szubert ze Stargardu.

W całym mieście inwestujemy w chodniki, ścieżki rowerowe i miejsca parkingowe. Zakończyła się budowa ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż ul. Nasiennej i przebudowa chodnika na pl. Majdanek. Trwa inwestycja wzdłuż ul. Spokojnej. Z kolei mieszkańcy ul. W. Pileckiego na os. Pyrzyckim już niedługo zyskają zupełnie nową jezdnię, chodnik i miejsca postojowe dla aut. Wcześniej wykonano też parking przy ul. Miłej.

Zdjęcia: UM w Stargardzie