Aktualności: Sprawy urzędowe

Wygodniej na Szymanowskiego

29 grudnia 2021

400 m nowej nawierzchni, wyremontowane wjazdy, 12 sztuk młodych wiśni – trwa inwestycja przy ul. K. Szymanowskiego. Już na początku przyszłego roku okoliczni mieszkańcy zyskają wygodny chodnik. Będzie również nowe oświetlenie. Dzięki inwestycji poprawi się komfort i bezpieczeństwo pieszych.

Nowa nawierzchnia z kostki betonowej zostanie zbudowana wzdłuż całej ulicy K. Szymanowskiego – na około 400 m. Chodnik o szerokości 2,15 m uzupełnią wyremontowane wjazdy przy posesjach. Nasadzone będą również nowe drzewa – w sumie 12 wiśni japońskich. Dodatkowo całość uzupełniają latarnie, które – w porozumieniu z miastem – wymieniła Enea Oświetlenie.

Koszt inwestycji to ponad 300 000 zł. Prace powinny się zakończyć na początku 2022 r. Wykonawcą jest stargardzka firma BEN-BRUK.

Przez cały 2021 r. w Stargardzie powstawały nowe ciągi dla pieszych i rowerzystów, a innych miejscach modernizowano już istniejące. Przebudowany został chodnik przy pl. Majdanek i wzdłuż ul. F. Chopina. Na ul. Nasiennej jest z kolei nowy ciąg pieszo-rowerowy, a wzdłuż ul. Spokojnej droga dla rowerów. Mieszkańcy os. Pyrzyckiego korzystają z kolei z dobudowanego fragmentu ul. W. Pileckiego – chodnika dla pieszych, ale też jezdni i miejsc postojowych.

Zdjęcia: UM w Stargardzie