Aktualności: Sprawy urzędowe

Wygodniej przez Pyrzyckie

5 grudnia 2019

Duże ułatwienie dla mieszkańców wciąż rozrastającego się os. Pyrzyckiego. Miasto przekazało plac budowy pod nową drogę – przedłużenie ul. Powstańców Warszawy. Po zakończeniu inwestycji kierowcy wygodnie wyjadą w ul. W. Broniewskiego. W ramach zaplanowanych prac powstanie 1 km jezdni, a także chodniki i ścieżka rowerowa.

Na budowę tej drogi miasto pozyskało ponad 3 300 000 zł dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych. Inwestycja zakłada także budowę ronda u zbiegu przedłużonej ul. Powstańców Warszawy i W. Broniewskiego. Dzięki temu kierowcy oraz rowerzyści wygodnie i bezpiecznie wyjadą z os. Pyrzyckiego.

Nowa jezdnia będzie miała 7 m szerokości. Piesi skorzystają z chodników po obu stronach ulicy. Planowane jest także wykonanie ścieżki dla rowerzystów. Realizacja projektu to kolejny etap rozwoju wciąż powiększającego się os. Pyrzyckiego. Droga zdecydowanie ułatwi zmotoryzowanym mieszkańcom powrót do domów, jaki i wyjazd z osiedla.

W marcu 2019 r. radni Rady Miejskiej przyjęli miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego terenu w rejonie ulic Powstańców Warszawy, Szarych Szeregów i Broniewskiego. Zgodnie z dokumentem na tym terenie mogą zostać wybudowane mieszkania dla nawet 4000 osób. Poza tym os. Pyrzyckie cały czas się rozwija. Remontowane są drogi i chodniki, powstają kolejne budynki, a w 2018 r. otworzono nowy obiekt szkolno-przedszkolny. To bezpieczne miejsce do życia – w ramach Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego zamontowano monitoring. Kamery pojawiły się m.in. w okolicy szkoły i placu zabaw.

Zdjęcia i mapa: UM w Stargardzie/archiwum