Aktualności: Sprawy urzędowe

Wyniesiemy kolejne pasy

30 września 2022

Dobra wiadomość dla pieszych. Kolejne przejście w Stargardzie – tym razem na ul. Niepodległości – zostanie wyniesione. Takie rozwiązanie zwiększa bezpieczeństwo przechodniów. Pasy będą też doświetlone. Na tę inwestycję zdobyliśmy 100 000 zł dofinansowania.

Wyniesione przejście jeszcze w tym roku powstanie na ul. Niepodległości w rejonie skrzyżowania z ul. W. Gombrowicza. Dodatkowe latarnie zapewnią tam mocne światło, co zwiększy widoczność i tym samym poprawi bezpieczeństwo wszystkich użytkowników tej drogi. Całość będzie kosztowała około 160 000 zł. Miasto pozyskało dofinansowanie na ten cel z rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej”.

Wyniesione przejście dla pieszych to rozwiązanie, które dobrze sprawdza się w różnych częściach Stargardu. Stargardzianie korzystają z takich pasów m.in. na ul. Kazimierza Wielkiego, al. Żołnierza, ul. 11 Listopada, ul. Lotników, na skrzyżowaniu ul. Wojska Polskiego z ul. B. Limanowskiego oraz na osiedlach – Zachód i Pyrzyckim.

Zdjęcie: UM w Stargardzie/archiwum