Aktualności: Sprawy urzędowe

Wyniesione pasy gotowe

29 grudnia 2020

Zakończyła się oczekiwana przez mieszkańców przebudowa skrzyżowania ul. B. Limanowskiego z ul. Wojska Polskiego. Piesi korzystają już z bezpiecznego, wyniesionego przejścia. Widoczność w tym miejscu poprawiło również dodatkowe oświetlenie. Wartość prac to ponad 325 000 zł.

Takie wyniesione pasy poprawiają bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg, a przede wszystkim pieszych. Każdego dnia skrzyżowanie ul. B. Limanowskiego z ul. Wojska Polskiego pokonuje wielu przechodniów – również uczniów pobliskiej szkoły podstawowej. Teraz oprócz wyniesionych pasów pojawiło się tam dodatkowe oświetlenie. To szczególnie ważne w jesienią i zimą, kiedy szybko zapada zmrok, a złe warunki atmosferyczne – np. deszcz, mgła, śnieg – ograniczają widoczność.

W naszym mieście pojawia się coraz więcej takich wyniesionych przejść. Są już m.in. na ul. Kazimierza Wielkiego, os. Pyrzyckim, al. Żołnierza, ul. 11 Listopada, ul. Lotników i na os. Zachód. Kolejne pasy są także doświetlane. Na wiosnę 12 nowoczesnych ledowych latarń stanie przy 4 przejściach na os. Lotnisko.

Na przebudowę skrzyżowania ul. B. Limanowskiego z ul. Wojska Polskiego pozyskaliśmy 100 000 zł dofinansowania w ramach rządowego Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020.

Zdjęcia: UM w Stargardzie