Aktualności: Sprawy urzędowe

Wynosimy Traugutta

13 marca 2023

Kolejna inwestycja w bezpieczeństwo stargardzian. Na ul. R. Traugutta powstaje wyniesione przejście dla pieszych. To rozwiązanie, które dobrze spisuje się już w różnych częściach Stargardu. W planach są też następne takie pasy wraz z dodatkowym oświetleniem.

Na ul. R. Traugutta trwają prace przy budowie kolejnego wyniesionego przejścia. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, piesi skorzystają z niego na początku kwietnia. Całość zostanie odpowiednio doświetlona, dzięki czemu zwiększy się komfort i bezpieczeństwo wszystkich użytkowników tej drogi. Wartość inwestycji w tym miejscu to około 150 000 zł.

W Stargardzie stale przybywa wyniesionych przejść. Na początku tego roku takie pasy powstały w ciągu ul. Niepodległości w rejonie skrzyżowania z ul. W. Gombrowicza. Korzystają z nich również piesi na ul. Kazimierza Wielkiego, al. Żołnierza, ul. 11 Listopada, ul. Lotników i na skrzyżowaniu ul. Wojska Polskiego z ul. B. Limanowskiego. W planach są też kolejne inwestycje. W tym roku wyniesiemy przejścia na ul. Niepodległości, ul. Szkolnej i ul. C. Tańskiego.

Zdjęcia: P. Gębala