Strona głównaWpisyInneWypełnij ankietę o mobilności

Aktualności: Sprawy urzędowe

Wypełnij ankietę o mobilności

12 stycznia 2021

Każdego dnia wielu mieszkańców naszego miasta przemieszcza się – zarówno po Stargardzie, jak i po okolicznych miejscowościach. Teraz mogą wypowiedzieć się na ten temat i sprawić, że komunikacja będzie jeszcze lepsza. Tutaj jest ankieta. Czekają też warsztaty online związane z tworzeniem planu zrównoważonej mobilności miejskiej Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego.

Więcej informacji o projekcie można znaleźć, klikając tutaj. Ankieta jest adresowana do mieszkańców SOM – również do stargardzian. Jak podkreślają organizatorzy, liczy się każdy głos. Pytania dotyczą m.in. bezpieczeństwa i dostępności dróg pieszych, rowerowych, transportu publicznego oraz osób, które na co dzień przemieszczają się własnymi samochodami. Ankietę można wypełniać do środy (13.01.).

Dzięki udziałowi w badaniu eksperci będą mogli zaplanować kolejne inwestycje, które poprawią poruszanie się po całym obszarze SOM. Spośród osób wypełniających ankietę, zostaną wybrani przedstawiciele, którzy wezmą udział w opracowywaniu planu zrównoważonej mobilności miejskiej (tzw. SUMP). Warsztaty online zaplanowano na 18.01. (poniedziałek). O dokładnym terminie ich uczestnicy zostaną powiadomieni e-mailowo.