Aktualności: Kultura

Wyprawki czekają w Książnicy

24 stycznia 2020

Bibliotekarze czekają z Wyprawkami Czytelniczymi na dzieci urodzone w 2017 r. Wystarczy, że maluchy przyjdą z rodzicami do Działu Dziecięco-Młodzieżowego. Najpierw zostaną zapisane do Książnicy Stargardzkiej, a potem otrzymają pakiet dostosowany do młodego czytelnika. Wyprawki można odebrać w ramach akcji „Mała książka – wielki człowiek”.

Program Instytutu Książki skierowany jest do maluchów, które dopiero rozpoczynają fascynującą przygodę ze światem literatury. Wyprawka Czytelnicza zawiera książkę i Kartę Małego Czytelnika. Dzieci mogą zbierać na niej naklejki, które później zostaną wymienione na dyplom. W pakiecie znajduje się też broszura informacyjna dla rodziców. Do akcji przyłączyło się ponad 5200 bibliotek z całej Polski, w tym Książnica Stargardzka.

Wyprawkę otrzymają trzylatki, czyli dzieci urodzone w 2017 r. Przy najbliższej wizycie z rodzicami lub opiekunami w bibliotece mogą – jeżeli jeszcze tego nie zrobiły – zapisać się do Książnicy i otrzymać w prezencie książkę dostosowaną do ich potrzeb. Wyprawka Czytelnicza to świetny sposób na zainteresowanie małego człowieka literaturą i zachęta do dalszego odkrywania ciekawego świata książek.