Aktualności: Działania społeczne

Wyremontuj i zamieszkaj

5 lutego 2021

Kolejne mieszkania do samodzielnego remontu czekają na najemców. Stargardzkie Towarzystwo Budownictwa Społecznego przyjmuje wnioski od 8.02. (poniedziałek) do 22.02. (poniedziałek). Pierwszeństwo mają osoby znajdujące się na liście uprawnionych do przydziału lokalu zamiennego. Koszty remontu zaczynają się już od ok. 13 000 zł.

Wnioski przyjmowane są w Biurze Przydziału i Zamiany Mieszkań STBS – al. Żołnierza 11a (tel. 91 819 22 92). O mieszkania do samodzielnego remontu mogą się starać osoby będące na liście do przydziału lokalu docelowego, znajdujący się w rejestrze zamian z urzędu oraz w wykazie uprawnionych do przydziału lokalu zamiennego.

Takie lokale cieszą się coraz większą popularnością wśród czekających na przydział mieszkania komunalnego. Dzięki temu stargardzianie mają możliwość szybszego wynajmu, a także własnej aranżacji. Dodatkowo w remoncie często biorą udział członkowie rodziny, co pozwala zmniejszyć koszty. STBS oferuje 6 takich mieszkań o różnej powierzchni – od ok. 36 m2 do nawet 87 m2. Wykaz lokali do samodzielnego remontu można znaleźć tutaj, w Urzędzie Miejskim przy ul. S. Czarnieckiego 17 oraz w siedzibach Stargardzkiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego – ul. A. Struga 29 i al. Żołnierza 11a.

Zdjęcie: STBS/archiwum