Aktualności: Sprawy urzędowe

Wyróżnieni za miłość

19 grudnia 2019

Kolejne trzy pary otrzymały od prezydenta Rafała Zająca medale za długoletnie pożycie małżeńskie. Wyróżnione zostały osoby, które są małżeństwem od 50 lat i w tym roku obchodzą Złote Gody. Podczas tej wzruszającej uroczystości w sali ślubów USC jubilaci otrzymali charakterystyczne odznaki.

Trwałość państwa związków ma w sobie głęboką treść. Wiele w ten sposób opowiadacie. Nie da się zbudować takich małżeństw bez ciągłego wsparcia. To nie tylko radosne chwile, ale i trudności, które przecież też pojawiają się w życiu każdego człowieka. Stworzyliście małżeństwa oparte na zaufaniu i przyjaźni – właśnie dlatego są tak trwałe. Jesteście wzorem do naśladowania zarówno wśród najbliższych, jak i innych mieszkańców Stargardu – mówi prezydent Rafał Zając.

Wyróżnione pary dołączyły do licznej grupy jubilatów, którzy już we wrześniu 2019 r. otrzymali medale. Wtedy w uroczystości wzięło udział ponad 140 osób. Zarówno teraz, jak i kilka miesięcy temu prezydent Rafał Zając podkreśla ich wkład w budowanie Stargardu. – Jubilaci stworzyli rodziny, które przez lata stały się częścią historii naszego miasta. Dziękuję za to, że kolejne pokolenia mieszkańców mogą korzystać z waszej wiedzy i doświadczenia. Życzę jeszcze wielu lat spędzonych razem w zdrowiu, szczęściu i satysfakcji – dodaje.

Medale za długoletnie pożycie małżeńskie są przyznawane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Jubilaci otrzymują odznaki w kształcie stylizowanej sześcioramiennej gwiazdy zawieszonej na różowej wstążce. Mogą je otrzymać pary, które są małżeństwem od 50 lub więcej lat.

Zdjęcia: UM w Stargardzie