Aktualności: Działania społeczne

Yes, they can

10 marca 2020

Najlepsi młodzi angliści ze stargardzkich szkół podstawowych rywalizowali w 18. Miejskim Konkursie Języka Angielskiego. Uczniowie rozwiązywali zadania pisemne oraz brali udział w egzaminie ustnym. Zdobywcy trzech pierwszych miejsc spotkali się z Ewą Sową, zastępcą prezydenta. Otrzymali nagrody, gratulacje i życzenia dalszych sukcesów.

Tryumfatorką tegorocznych zmagań jest Olga Nowacka ze Szkoły Podstawowej nr 11. Uczennica ósmej klasy zdobyła łącznie 41 punktów na 45 możliwych. Olga uzyskała maksymalny wynik (25 punktów) w części ustnej. Na drugim miejscu uplasował się Kacper Szandała z szóstej klasy Szkoły Podstawowej nr 1. Trzecie miejsce również zajęła szóstoklasistka – Jessica Liszniańska z SP nr 3. Jak podkreślają organizatorzy, poziom tegorocznej edycji był wyjątkowo wysoki.

Konkurs zorganizowano już po raz 18. Do rywalizacji przystąpili uczniowie ze szkół podstawowych z całego miasta. Egzamin przygotował i przeprowadził August Augustyniak – absolwent Uniwersytetu Londyńskiego. Na początku młodzi angliści sprawdzili się w swobodnej rozmowie. Oprócz poprawności językowej przydało się bogate słownictwo i umiejętność przedstawienia własnych myśli po angielsku. Kolejnym etapem były zadania pisemne, w których uczniowie musieli wykazać się przede wszystkim znajomością gramatyki.

Organizatorami 18. Miejskiego Konkursu Języka Angielskiego był Młodzieżowy Dom Kultury oraz Proacademy.pl – Szkoła Języka Angielskiego.

Zdjęcia: UM w Stargardzie/Maciej Dura-Pomarański