Aktualności: Kultura

Z dziećmi o książkach

11 lipca 2022

Wakacyjna przerwa od studiowania szkolnych podręczników to więcej czasu na czytanie wyłącznie dla przyjemności. Młodzi mieszkańcy naszego miasta mają do dyspozycji bogate zbiory w Dziale Dziecięco-Młodzieżowym Książnicy Stargardzkiej. Dodatkowo bibliotekarze zapraszają na spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci.

Choć może się wydawać, że nazwa brzmi dość poważnie, na miejscu na małych czytelników czeka wspaniała zabawa. Wystarczy w najbliższą środę (13.07.) o 11:00 przyjść na teren zielony przy tymczasowej siedzibie Książnicy (ul. Wojska Polskiego 3). Tematem spotkania będzie książka Rafała Klimczaka „Poznaję świat i kropka”. Do wypożyczenia oczywiście w naszej bibliotece.

Dyskusyjny Klub Książki dla Dzieci to propozycja dla najmłodszych stargardzian, ale dorośli też znajdą coś dla siebie w pobliżu placówki przy ul. Wojska Polskiego 3. Przez całe wakacje przy dobrej pogodzie działa czytelnia pod chmurką. Czekają książki, czasopisma oraz planszówki. Można zrelaksować się i odpocząć na wygodnych leżakach albo rozegrać na świeżym powietrzu pasjonującą grę planszową. Więcej o czytelni w dawnym ogrodzie Sonnabendów tutaj.

Zdjęcie: FB/Książnica Stargardzka