Aktualności: Biznes

Z wizytą w szwalni

20 stycznia 2020

Prezydent Rafał Zając spotkał się z Marzenną Kłosek, właścicielką firmy Filter. W Stargardzkim Parku Przemysłowym od niedawna działa nowa, większa siedziba przedsiębiorstwa. Na 2400 m2 szyta i magazynowana jest odzież, która trafia do Danii, Szwecji, Holandii, Niemiec i Wielkiej Brytanii.

– Filter to doskonały przykład, że w Stargardzie od podstaw można zbudować firmę z powodzeniem radzącą sobie na rynku. Tradycje szwalnicze są w naszym mieście bardzo bogate. Cieszy, że obecnie znajdują się ludzie, którzy je kontynuują. Dzięki takim przedsiębiorstwom różnorodność branż w parkach przemysłowych jest naprawdę duża – mówi prezydent Rafał Zając.

W związku z rosnącą liczbą zamówień Filter uruchomił kolejny obiekt w Stargardzkim Parku Przemysłowym. W nowej hali znalazła się szwalnia, powierzchnie biurowo-socjalne, a także magazyn i przygotowalnia produktów. Dzięki temu firma jest gotowa zarówno na obsługę bieżących zamówień, jak i na współpracę z kolejnymi odbiorcami. Produkty powstające w Stargardzie są wysokiej jakości, a surowce mają atesty bezpieczeństwa.

Filter zatrudnia 60 osób. Pracownicy szyją m.in. artykuły rehabilitacyjne i stroje sportowe do szermierki. Szwalnia produkuje też odzież damską. Wszystkie artykuły wysyłane są za granicę, do różnych państw Europy. W Stargardzie firma z powodzeniem działa od ponad 10 lat, a na rynku funkcjonuje od 1995 r.

Zdjęcia: UM w Stargardzie