Aktualności: Sport

Zabawa w olimpijskim duchu

26 maja 2023

To wydarzenie zawsze jest pełne radości, zabawy i zdrowej rywalizacji. Już po raz 28. drużyny z całego regionu wzięły udział w Wojewódzkich Igrzyskach Lekkoatletycznych Osób Niepełnosprawnych. 15 zespołów spróbowało swoich sił w kilku konkurencjach. Nie zabrakło oczywiście ceremoniału olimpijskiego.

– To piękne wydarzenie, w którym biorą udział piękni ludzie. Ich radość, pasja i niezwykle pozytywna energia udziela się wszystkim. Swoją postawą pokazują nam, że każdy może walczyć z własnymi słabościami, wzmacniając kondycję fizyczną i kształtując hart ducha. Jednocześnie to wielkie święto przyjaźni i wzajemnego szacunku – mówi prezydent Rafał Zając.

Tradycyjnie już wszystkie reprezentacje wzięły udział w pochodzie prowadzonym przez członków orkiestry Big Band Stargard. Do naszego miasta przyjechały drużyny m.in. ze Świnoujścia, Kamienia Pomorskiego, Szczecina, Choszczna i Nowogardu. Stargard reprezentowali zawodnicy ze Środowiskowego Domu Samopomocy, Zakładu Aktywności Zawodowej „Centralna Kuchnia” i Warsztatu Terapii Zajęciowej. Jeszcze przed rozpoczęciem rywalizacji na maszt wciągnięta została olimpijska flaga. Zapłonął również znicz. Po odczytaniu apelu i oficjalnym otwarciu igrzysk rozpoczęła się sportowa zabawa.

Uczestnicy imprezy sprawdzili swoje umiejętności w biegach, skoku w dal, rzucie piłeczką palantową i piłką lekarską. O smaczny posiłek dla wszystkich startujących zadbała Centralna Kuchnia. Choć najważniejsza była dobra zabawa i integracja, nie mogło zabraknąć nutki sportowej rywalizacji. Zwycięzcy otrzymali puchary i medale, a także upominki.

Organizatorem Wojewódzkich Igrzysk Lekkoatletycznych Osób Niepełnosprawnych jest stargardzkie koło Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

Zdjęcia: UM w Stargardzie