Aktualności: Kultura

Zabawa, wiedza, historia

4 lipca 2023

Wakacje to dla wielu młodych ludzi czas odpoczynku, ale też okazja do uczestnictwa w ciekawych, rozwijających zajęciach. Właśnie takie propozycje przygotowało Muzeum Archeologiczno-Historyczne. Podczas ostatnich warsztatów świetnie bawiły się dzieci z półkolonii organizowanych przez Młodzieżowy Dom Kultury. MAH zaprasza też uczestników indywidualnych – do wyboru są 3 różne zajęcia.

Tradycyjnie w wakacje MAH odwiedzają grupy zorganizowane – najczęściej w ramach półkolonii. Młodzi ludzie z MDK świetnie bawili się i poznawali niezwykłe możliwości wody, a także własnoręcznie lepili gliniane naczynia. Wszyscy mali stargardzianie mogą skorzystać z letniej oferty MAH. Wystarczy przyjść do Muzeum – zajęcia są odpowiednie nawet dla sześciolatków. 60-minutowe warsztaty kosztują tylko 7 zł (dla posiadaczy Stargardzkiej Karty Mieszkańca) albo 10 zł (bez SKM). Bilety można kupować bezpośrednio przed zajęciami.

W tym roku muzealnicy mają dla młodych ludzi 3 propozycje:

Warsztaty gliniane – poniedziałki i środy: 5, 10, 12, 17, 19, 24, 26, 31.07., MAH na Rynku Staromiejskim, początek o 11:00. Doskonale znane zajęcia, cieszące się niesłabnącą popularnością. Dawka wiedzy, trochę historii i mnóstwo świetnej zabawy w glinie, a na pamiątkę – własnoręcznie wykonane naczynie.

Wodne eksperymenty wtorki i czwartki: 4, 6, 11, 13.07. oraz środy i czwartki: 16, 17, 23, 24.08., Basteja, początek o 11:00. Uczestnicy tych zajęć dowiedzą się, w jaki sposób można wywołać deszcz i jak stworzyć bańkę w bańce. Poznają pojęcie gęstości i wyporności i samodzielnie zbadają niezwykłe właściwości zwykłej wody.

Pora na przygodę! – wtorki i czwartki: 18, 20, 25, 27.07. oraz 1, 3, 8, 10.08., zajęcia startują w Bastei, początek o 11:00. Uczestnicy udadzą się na spacer szklakiem naszych Pomników Historii. Na trasie będą na nich czekać zadania pobudzające kreatywność. Jeśli pogoda nie dopisze, dzieci wezmą udział w twórczych warsztatach, podczas których poznają nowoczesne trendy w sztuce i będą mogły stworzyć coś własnoręcznie.

Zdjęcia: FB/MAH