Aktualności: Kultura

Zaczarowane święto dzieci

25 maja 2023

To zdecydowanie jeden z najprzyjemniejszych dni w całym roku. Wtedy świętują mali i duzi, bo przecież każdy z nas ma w sobie coś z dziecka. Stargardzkie Centrum Nauki FILARY zaprasza kolejny raz do wspólnej zabawy. Zaczarowany Dzień Dziecka rozpocznie się w sobotę (3.06.) o 12:00 w Parku Zamkowym.

Jak zwykle najwięcej atrakcji przygotowywanych jest z myślą o najmłodszych mieszkańcach naszego miasta. Będą dmuchańce, warsztaty plastyczne, naukowe pokazy, występy artystyczne, miejsce do gry w planszówki i sportowa rywalizacja. Starsi na pewno chętnie odpoczną i zjedzą coś dobrego w strefie gastronomicznej, a wszystkich zachwyci nowo otwarty naukowy plac zabaw. Udział w Zaczarowanym Dniu Dziecka jest bezpłatny.

Głównym miejscem imprezy znów stanie się Park Zamkowy. Warto jednak przejść się na krótki spacer pobliską ul. Kasztelańską i odwiedzić naukowy plac zabaw. Właśnie od soboty (3.06.) będzie można w pełni korzystać ze wszystkich urządzeń. Na młodych odkrywców czekają tam m.in. koga, dźwignia, bieżnia, prądnica i rurofon. Plac przy Bramie Wałowej powstał w ramach Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego.