Aktualności: Kultura

Zaczęliśmy coolturalny lipiec

3 lipca 2023

Kino na leżakach i muzyczna podróż po największych przebojach sprzed kilkudziesięciu lat – tak rozpoczęły się tegoroczne Coolturalne Wakacje. Przez cały lipiec i sierpień co weekend w Teatrze Letnim będzie działo się coś ciekawego. Co ważne – udział we wszystkich imprezach jest bezpłatny.

W tym roku Coolturalne Wakacje rozpoczęło Kino na leżakach. Mimo wcześniejszych opadów deszczu, w piątkowy wieczór pogoda dopisała. Na dobry początek kinomani zobaczyli polski film „Piosenki o miłości” z napisami w języku ukraińskim. Z kolei drugi dzień pierwszego weekendu Coolturalnych Wakacji zdominowała muzyka. Na scenie Teatru Letniego pojawili się artyści Sceny Art Cafe, którzy przedstawili program „Sombario”. W swoim stylu, wykorzystując odpowiednie kostiumy i rekwizyty, wykonali największe przeboje lat 70., 80. i 90. XX wieku, doskonale bawiąc liczną widownię.

Coolturalne Wakacje dopiero się rozkręcają. W najbliższy weekend znów będzie coś dla fanów kina pod chmurką – film „A oni dalej grzeszą, dobry Boże!” do zobaczenia w piątek (7.07.) o 22:00. Intensywnie zapowiada się z kolei sobota (8.07.). Najpierw – o 12:00 – w Teatrze Letnim wystartuje festyn ekologiczny z firmą Bridgestone. Wieczorem (19:00) będzie można posłuchać koncertu Julity Kożuszek „Kobiecym głosem z Szymborską”.

Zdjęcia: Dariusz Górski