Strona głównaWpisyInneZaczynamy podsumowanie

Aktualności: Sprawy urzędowe

Zaczynamy podsumowanie

19 kwietnia 2022

Jak co kwartał zliczamy środki zewnętrze pozyskane przez miasto z różnych źródeł. Przez pierwsze 3 miesiące 2022 r. zdobyliśmy prawie 5 000 000 zł na zakupy i inwestycje. Pieniądze pomagają dbać o szeroko pojęte potrzeby stargardzian. Z pozyskanych dofinansowań korzystają m.in. dzieci, młodzież, osoby z niepełnosprawnościami i seniorzy.

Prawie 1 000 000 zł trafi do modernizowanej Książnicy Stargardzkiej. Pieniądze pozwolą na zakup nowoczesnego sprzętu i wyposażenia. Kolejny 1 000 000 zł umożliwi remont fragmentu murów obronnych wzdłuż ul. Klasztornej. XIII-wieczne obwarowania odzyskają dawny blask i zostaną zabezpieczone przed niekorzystnym działaniem pogody.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej po raz kolejny zrealizuje w Stargardzie dwa programy, na które również pozyskano dodatkowe pieniądze. To wsparcie asystentów osobistych dla osób z niepełnosprawnościami i opieka wytchnieniowa – pomoc przede wszystkim dla rodzin zajmujących się na co dzień bliskimi o szczególnych potrzebach. Kolejne środki zapewnią też dzieciom bezpłatne posiłki w szkołach.

Dzięki dofinansowaniu kilkuset uczniów szkół podstawowych otrzyma laptopy i komputery stacjonarne. Urządzenia będą przystosowane do pracy zdalnej oraz do potrzeb użytkowników z niepełnosprawnościami. Z kolei dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 5 wezmą udział w zajęciach edukacyjno-terapeutycznych z dogoterapii.

Z zewnętrznych źródeł finansowania regularnie korzysta Stargardzka Agencja Rozwoju Lokalnego, Stargardzkie Centrum Kultury i Muzeum Archeologiczno-Historyczne.

W Stargardzie pozyskujemy pieniądze z różnych źródeł – to zarówno projekty unijne, jak i wsparcie z programów rządowych, a także darowizny i pożyczki. Zdobyte środki służą do realizacji inwestycji i zakupów, z których korzystają mieszkańcy w każdym wieku, o różnych potrzebach i różnym stopniu sprawności. Na rozpatrzenie już czeka kilkanaście kolejnych wniosków. Kolejny raport o środkach pozyskanych dla naszego miasta opublikujemy w połowie roku na www.stargard.eu.

Zdjęcie: pixabay.com