Aktualności: Działania społeczne

Zadbaj o swoje zdrowie

2 sierpnia 2021

W czwartek (5.08.) przy przychodni na os. Zachód 17 stanie mobilna pracownia mammografii. Będzie działać od 9:00 do 15:00. Stargardzianki w wieku 50-69 lat przebadają się bezpłatnie. Trzeba jednak zapisać się wcześniej. Można to zrobić przez internet lub telefon.

Aby zarejestrować się na badanie, wystarczy zadzwonić pod nr 58 666 24 44 lub tutaj wypełnić formularz. Z mammografii mogą skorzystać panie, które skończyły 50 lat, nie chorują na raka piersi i nie miały bezpłatnego badania w ciągu ostatnich 2 lat lub są w grupie ryzyka i mają pisemne wskazanie do ponownej mammografii po upływie roku od ostatniej wizyty.

W związku z trwającą pandemią koronawirusa mniejsza liczba Polaków wykonuje badania profilaktyczne. Tym bardziej warto skorzystać z okazji do sprawdzenia swojego zdrowia. Wczesne wykrycie ewentualnej choroby to znacznie większa szansa na skuteczne leczenie. Jak zapewniają organizatorzy, badania w mobilnej pracowni mammograficznej odbywają się z zachowaniem wszystkich aktualnych zasad sanitarnych.