Aktualności: Sprawy urzędowe

Zaglądamy na budowę amfiteatru

25 września 2023

Jak co miesiąc sprawdzamy, co dzieje się w amfiteatrze. Obiekt nabiera coraz wyraźniejszych kształtów. Dobrze widać już widownię, na której po przebudowie zmieści się nawet 4000 osób. Prace idą w dobrym tempie, a to oznacza, że w przyszłym roku będziemy się bawić w pięknym, zmodernizowanym amfiteatrze.

Powstają ostatnie rzędy widowni, a poniżej coraz lepiej widać budynek sceny – wylano już płytę fundamentową i wykonano zbrojenia pod ściany nośne. Na zdjęciach z placu budowy już widać, że doskonale znany stargardzianom obiekt po modernizacji da zupełnie nową jakość. Co ważne, będzie dostępny dla wszystkich, również dla osób z niepełnosprawnościami – specjalnie dla nich zostanie wydzielona komfortowa przestrzeń.

Po modernizacji do amfiteatru dojdziemy jednym z 8 wejść. Całość zostanie odpowiednio oświetlona, a o bezpieczeństwo pomogą zadbać kamery monitoringu. Dodatkowe ławki, kosze na śmieci, stojaki na rowery – to wszystko sprawi, że korzystanie z obiektu będzie jeszcze bardziej komfortowe. Jeśli prace nadal będą szły zgodnie z planem, inwestycja powinna się zakończyć w połowie przyszłego roku.

Zdjęcia: Mariusz Boderek/SCK, koordynator ds. modernizacji amfiteatru & Adamietz