Aktualności: Kultura

Zagrają przed Wielkanocą

22 marca 2023

Orkiestra Camerata Stargard zaprasza do wysłuchania koncertu pasyjnego. Tym razem muzycy wystąpią w kościele św. Ducha. Są jeszcze bilety na to wydarzenie. Można je kupić online – wystarczy kliknąć tutaj albo w kasie kina Stargardzkiego Centrum Kultury (czynna codziennie od 11:00).

Koncert pasyjny rozpocznie się w niedzielę (26.03.) o 19:00. W repertuarze znalazły się klasyczne utwory, które wprowadzą słuchaczy w nastrój Świąt Wielkanocnych –  „Stabat Mater” Antonio Vivaldiego i „Siedem ostatnich słów Chrystusa na krzyżu” Josepha Haydna. Camerata zagra pod batutą Kuby Wnuka, a muzykom towarzyszyć będzie solista Rafał Tomkiewicz. Bilety na koncert pasyjny kosztują 45 zł (normalny) i 30 zł (ulgowy).

Orkiestra Camerata działa od 2018 r. Występy muzyków z naszego miasta od samego początku cieszą się uznaniem słuchaczy, którzy wypełniają widownię m.in. Stargardzkiego Centrum Kultury. Zainteresowanie zawsze wzbudzają również koncerty w kolegiacie. Tym razem orkiestry będzie można posłuchać w kolejnej świątyni – kościele św. Ducha.