Aktualności: Sport

Zagrali w parach

10 czerwca 2019

Tegoroczne Dni Stargardu rozpoczęły się na sportowo. Był wyścig kolarski i Bieg Lata, ale nie zabrakło też innych ciekawych zawodów. Po raz siódmy miłośnicy brydża sportowego spotkali się na Memoriale Jana Chojankowskiego. W turnieju par zmierzyli się najlepsi zawodnicy z całego regionu.

Do rywalizacji przystąpiły 43 pary. Pierwsze miejsce zajęli Cezary Jarmuł (FLOTA II Świnoujście) i Agata Pyclik-Chojenka (FREE Drawno). Na drugim stopniu podium stanęli Radosław Szymczak i Marcin Wiliński (obaj TKKF ENERGA Łobez). Trzecie miejsce w zawodach zdobyli Bogdan Trun wraz z Krzysztofem Lipowskim (obaj SMMKB SZLEMIK Mielno).

Brydż sportowy to gra karciana, w której wynik osiągnięty w danym rozdaniu jest porównywalny z wynikami osiągniętymi przez innych graczy rozgrywających to samo rozdanie z tym samym układem kart. Dzięki temu ograniczony jest element przypadkowości związany z rozkładem kat na rzecz umiejętności graczy. W brydżu sportowym każde rozdanie stanowi odrębną część i jest rozliczane indywidualnie.

Zawody to okazja do kolejnego wspomnienia Jana Chojankowskiego. Brydżysta był zdobywcą tytułu Mistrza Krajowego Otrzymał także Złotą Odznakę Polskiego Związku Brydża Sportowego. Organizatorem VII Memoriału Jana Chojankowskiego było Stargardzkie Stowarzyszenie Miłośników Brydża Sportowego „Brydż – Star”.

Zdjęcia: Tadeusz Surma