Aktualności: Sprawy urzędowe

Zamiast samochodu wybierz MPK

20 września 2021

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji zaprasza do wspólnego świętowania Europejskiego Dnia bez Samochodu. W środę (22.09.) wszyscy właściciele aut będą mogli za darmo jeździć autobusami po całym Stargardzie. Zamiast biletu wystarczy wziąć ze sobą dowód rejestracyjny.

Europejski Dzień bez Samochodu to dobra okazja, żeby zostawić auta na parkingach i skorzystać z komunikacji miejskiej. Podróż autobusami jest nie tylko bardziej ekologiczna, ale również coraz wygodniejsza. Stargardzianie na co dzień jeżdżą nowoczesnymi pojazdami MPK. Większość ma klimatyzację, biletomaty i jest dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Do wyboru są również 4 bezpłatne aplikacje do kupowania biletów. Już niedługo w kilkunastu autobusach pojawią się urządzenia do wirtualnego zapisywania opłat za przejazdy na smartfonach, kartach płatniczych i smartwatchach.

Warto pamiętać, że w środę (22.09.) za darmo MPK pojadą nie tylko właściciele aut, ale też pasażerowie. Na jeden dowód rejestracyjny może podróżować kierowca z osobami towarzyszącymi – ich liczba musi się zgadzać z liczbą miejsc siedzących w konkretnym samochodzie.

Zdjęcie: UM w Stargardzie/archiwum