Aktualności: Kultura

Zanurz się w dźwiękach

5 września 2023

Przed nami trzecia edycja Międzynarodowego Festiwalu im. prof. Marka Jasińskiego SONI SPATIUM. To kolejna okazja do posłuchania muzyki na żywo w najlepszym wykonaniu, a także lepszego poznania wybitnego stargardzianina. Warto też obejrzeć plenerową wystawę w Parku Chrobrego i przypomnieć sobie poprzednią odsłonę wydarzenia.

W piątek (8.09.) o 18:00 w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. im. Witolda Lutosławskiego (sala kameralna) zacznie się spotkanie z prof. Bohdanem Boguszewskim – przyjacielem prof. Marka Jasińskiego.

Preludium tegorocznego festiwalu również zaplanowano na piątek (8.09.). W kolegiacie na 20:00 zaplanowano koncert chóru Cantabile Regensburg pod batutą Matthiasa Beckerta. W sobotę (9.09.) w tym samym miejscu i o tej samej godzinie będzie można znów posłuchać muzyków z Niemiec, a także Międzynarodowej Akademii Chóralnej in terra pax. Z kolei niedziela (10.09.) to grand finale – o 15:00 w kolegiacie wystąpią: Cantabile Regensburg, Międzynarodowa Akademia Chóralna in terra pax, Chór Akademicki im. prof. Jana Szyrockiego Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, Orkiestra Camerata Stargard, Łucja Szablewska Borzykowska (sopran) oraz dyrygent Szymon Wyrzykowski.

Ci, którym wciąż będzie mało muzycznych wrażeń, mogą wziąć udział w postludium. 11.09. (poniedziałek) o 17:00 w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie zagra zespół kameralny w składzie: Joanna Kreft (skrzypce), Jarosław Nadrzycki (skrzypce), Ewa Guzowska (altówka), Tomasz Lisiecki (wiolonczela), Szymon Guzowski (kontrabas), Joanna Marcinkowska (fortepian).

Wstęp na wszystkie koncerty podczas Festiwalu SONI SPATIUM jest bezpłatny. Warto też przy okazji spacerów w Parku Chrobrego obejrzeć wystawę fotografii z poprzedniej edycji wydarzenia. Zdjęcia można znaleźć na tablicach przy placu zabaw.