Aktualności: Sport

Zapaśnicy zaczęli z przytupem

7 września 2021

Pierwsze miejsce w klasyfikacji klubowej i worek medali – zawodnicy LKS Feniks PESTA Stargard doskonale rozpoczęli nowy sezon. Byli niepokonani w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Szkół Podstawowych. W zawodach w Stargardzie wzięło udział ponad 330 zawodników z 40 klubów z całej Polski oraz ekipa ze Słowacji.

Młodzi podopieczni Feniksa doskonale poradzili sobie w rywalizacji indywidualnej. W swoich kategoriach zwyciężyli: Karol Hołownia, Maja Pawlikowska, Nikola Piechocka, Sandra Piechocka i Zoja Król. Mistrzostwa zakończyły się srebrnym medalem dla: Karola Klimczaka, Zuzanny Sokołowskiej, Oliwii Jędrzejczak, Nadii Tymejczyk i Filipa Mrozka. Trzecie miejsce zajęli: Mateusz Kubiak, Jakub Krol, Łukasz Gocół, Szymon Głoćko, Leonard Wdzięczny i Marcel Serwata. Łącznie zdobyli aż 16 medali.

Feniks PESTA Stargard już po raz siódmy zorganizował wydarzenie w naszym mieście. Przez cały weekend młodzi zapaśnicy mierzyli się z rywalami w hali OSiR. Zawodników dopingowali rodzice. W klasyfikacji drużynowej nasz klub nie miał sobie równych – zwyciężył, zdobywając 98 punktów. Barwy naszego miasta na tych mistrzostwach z powodzeniem reprezentował też Klub Zapaśniczy „Zieloni”.

Zdjęcia: LKS Feniks PESTA Stargard