Aktualności: Sport

Zapaśniczki na podium

28 września 2021

Świetny występ w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodziczek zaliczyły zawodniczki LKS Feniks PESTA Stargard. Nasze zapaśniczki wróciły z Poznania z 3 medalami. Tym razem podopieczne Mariusza Kucharczyka i Daniela Piechockiego wywalczyły 2 złota i 1 srebro.

Na najwyższym stopniu podium w swojej kategorii (58 kg) stanęła Nikola Piechocka. Młoda zawodniczka jest również medalistką Mistrzostw Polski i reprezentantką naszego kraju na Mistrzostwa Europy U-15. Tryumfowała także  podczas ostatnich Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Szkół Podstawowych, które odbyły się w naszym mieście. Na co dzień Nikola uczy się w Szkole Podstawowej nr 11.

Złoto wywalczyła również Magdalena Winiarska. Zapaśniczka Feniksa była najlepsza w kategorii 66 kg. Doskonałą formę potwierdziła też Oliwia Jędrzejczak. W kategorii 36 kg zdobyła srebrny medal. To kolejne podium Oliwii, która niedawno zajęła drugie miejsce w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Szkół Podstawowych.

Zdjęcia: LKS Feniks PESTA Stargard