Aktualności: Kultura

Zaplanuj coolturalne weekendy

10 sierpnia 2020

Przed nami jeszcze kilka ciekawych propozycji w ramach tegorocznych Coolturalnych Wakacji. Na wszystkie wydarzenia obowiązują bezpłatne wejściówki. Warto wcześniej poznać cały repertuar i już teraz zapewnić sobie miejsce na widowni Stargardzkiego Centrum Kultury.

Najbliższy koncert zaplanowano na niedzielę (16.08.). Na dużej scenie SCK o 17:00 wystąpią muzycy Big Band Stargard – Orkiestry Dętej Domu Kultury Kolejarza. Zaprezentują program pod tytułem „Czas relaksu”. Następna niedziela (23.08.) to z kolei propozycja dla miłośników melodii sprzed lat. O 17:00 rozpocznie się koncert „Tango Fogg – zapomniana piosenka”. Na scenie wystąpią: Radosław Elis, Rafał Górczyński, Jan Zeyland, Krzysztof Samela i Mirosław Kamiński.

W piątek (28.08.) widzowie zobaczą retransmisję koncertu „Mój Wiedeń” Jonasa Kaufmana. Światowej sławy tenor wystąpił z orkiestrą Filharmonii Praskiej. W wydarzeniu wzięła także udział utalentowana sopranistka Rachel Willis-Sorensen. Początek o 22:00. Ostatnia sierpniowa niedziela (30.08.) to okazja do wysłuchania coverów największych przebojów muzyki rockowej i bluesowej. W SCK wystąpi zespół Diver Cover Band. Koncert rozpocznie się o 18:00.

Bezpłatne wejściówki na wszystkie wydarzenia można odebrać w kasie kina SCK – czynna codziennie od 11:00. Liczba miejsc na widowni jest ograniczona, dlatego warto wcześniej zaplanować udział w imprezach.