Aktualności: Turystyka

Zasłużony dla turystyki

25 kwietnia 2023

Na początku kwietniowej sesji Rady Miejskiej Andrzej Kaczyński otrzymał od prezydenta Rafała Zająca odznakę honorową „Za Zasługi dla Turystyki”. To wyróżnienie przyznawane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Andrzej Kaczyński od 1968 r. należy do stargardzkiego oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego. W 1997 r. objął tam stanowisko prezesa. Tę funkcję pełni do dzisiaj.

– To wyróżnienie jest dla mnie ogromnym zaskoczeniem. Z radością przyjmuję wszystkie gratulacje, ale jednocześnie mam ochotę powiedzieć: chodźmy zaraz na spacer, na rajd, działajmy, przeżyjmy coś razem. Turystyka jest ze mną odkąd pamiętam i cieszę się, że przekazuję tę pasję kolejnym pokoleniom. Wszyscy mogą z nami chodzić – na wycieczkach świetnie radzą sobie zarówno dzieci z pierwszych klas szkoły podstawowej, jak i emeryci. Jest wiele miejsc, do których chętnie wracam, ale moim ulubionym kierunkiem zawsze są góry – mówi Andrzej Kaczyński.

Stargardzianin od wielu lat propaguje turystykę i aktywne formy spędzania wolnego czasu. Jest organizatorem wielu rajdów, wycieczek i akcji zachęcających do odkrywania ciekawych miejsc w naszym mieście, a także w okolicznych miejscowościach. Andrzej Kaczyński ma uprawnienia przewodnika turystycznego i przodownika turystyki kolarskiej PTTK.

Ważną częścią działań wyróżnionego stargardzianina jest współpraca ze szkołami. Dla młodych ludzi organizuje rajdy i wycieczki. Andrzej Kaczyński jest też inicjatorem akcji „Aktywna szkoła w turystyce”, którą już od 11 lat realizuje we współpracy z miastem. Przez ten czas w wydarzeniu wzięło udział około 16 000 uczniów.

Zdjęcia: UM w Stargardzie