Aktualności: Działania społeczne

Zbieramy nakrętki dla Jasia

9 marca 2021

Kolejny maluch czeka na nasze wsparcie. Tym razem zysk ze sprzedaży plastikowych zakrętek wrzucanych do serca przed Urzędem Miejskim wesprze rehabilitację Jasia. Chłopiec od urodzenia potrzebuje specjalistycznej, intensywnej opieki, która jest bardzo kosztowna.

Jaś przyszedł na świat w 2017 r. Urodził się jako skrajny wcześniak – w 28. tygodniu ciąży – i ważył tylko 1100 gramów. Od pierwszych chwil życia zmagał się z trudnościami. Był podłączony do respiratora, przeszedł zakażenie paciorkowcem, zdiagnozowano u niego wodogłowie i dziecięce porażenie mózgowe. Każdego dnia chłopiec wymaga intensywnej rehabilitacji, dzięki której ma szansę na poprawę komfortu życia.

Żeby pomóc Jasiowi, wystarczy wrzucić plastikowe nakrętki do metalowego serca ustawionego tuż obok wejścia do Urzędu Miejskiego przy ul. S. Czarnieckiego 17. Do końca kwietnia zysk z ich sprzedaży trafi na konto chłopca. Osoby, które później chciałyby je otrzymać i przeznaczyć zdobyte tak pieniądze na ważny cel, mogą się zgłaszać e-mailowo: m.bronik@um.stargard.pl lub telefonicznie – 91 578 65 81.

Zdjęcie: UM w Stargardzie