Aktualności: Sprawy urzędowe

Zbuduj dom na Pyrzyckim

9 grudnia 2021

Kilkadziesiąt działek o różnej powierzchni czeka na osoby, które chciałyby wybudować się i zamieszkać w doskonałej lokalizacji na os. Pyrzyckim. Już w styczniu 2022 r. będzie można wziąć udział w nieograniczonym przetargu na sprzedaż pierwszych 7 nieruchomości w rejonie ul. W. Broniewskiego, ul. Armii Krajowej i ul. 5 Marca. To kolejna szansa na wybudowanie domu w Stargardzie i korzystanie ze wszystkich udogodnień, jakie się z tym wiążą.

Działki mają różną powierzchnię – od 0,0744 ha do 0,1219. Ich nabywcy będą mogli wybudować tam domy jednorodzinne. Sprzedaż została podzielona na etapy – pierwsze przetargi odbędą się 10.01.2022 r. (poniedziałek) w siedzibie Stargardzkiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego przy ul. A. Struga 29. Szczegółowe informacje i zasady są na stronie www.bipstargard.pl (zakładka Przetargi). W razie dodatkowych pytań można też zadzwonić do Urzędu Miejskiego – tel. 91 578 36 67 albo do STBS – tel. 91 819 24 45.

W przyszłym roku sukcesywnie będą wystawiane na sprzedaż kolejne działki w tym rejonie. Łącznie może powstać tam nawet 45 domów jednorodzinnych. To atrakcyjna oferta dla tych, którzy nie chcą mieszkać w zabudowie wielorodzinnej, a jednocześnie cenią sobie udogodnienia, jakie daje lokalizacja w mieście. Dzięki temu mogą bez problemu otrzymać Stargardzką Kartę Mieszkańca i korzystać m.in. z tańszych biletów MPK, wejściówek do AquaStar i SCN FILARY, a także pierwszeństwa w rekrutacji dzieci do miejskich przedszkoli i żłobka.

Mapa: UM w Stargardzie