Aktualności: Sprawy urzędowe

ZCP – wygodny dojazd do Szczecina

4 marca 2019

Od dziś busy jadące do i ze stolicy województwa zatrzymują się na terenie Zintegrowanego Centrum Przesiadkowego. To duże ułatwienie dla pasażerów. Poza możliwością wygodnej przesiadki do dyspozycji jest też jasny i precyzyjny rozkład jazdy.

Z ZCP oprócz kilkunastu linii Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji odjeżdżają także busy w kierunku Barzkowic, Bralęcina, Chociwla, Ińska, Nowogardu, Pęzina, Słodkówka i Sulina. Szczecin to kolejna trasa. Teraz nie trzeba już czekać na przyjazd i odjazd na chodniku na os. Tysiąclecia.
– Pasażerowie mają do dyspozycji poczekalnię w ZCP. Można się tam ogrzać i skorzystać z toalety. Co ważne – sprawnie działa też system dynamicznej informacji pasażerskiej. Dzięki temu na wyświetlaczach można zobaczyć, o której dokładnie odjeżdża dany bus – mówi Jan Gumuła, prezes MPK. Możliwość sprawdzenia międzymiastowych rozkładów jazdy jest także przez internet. Wystarczy wejść na stronę www.mpkstargard.pl/odjazdy-zcp.
Ruch na terenie ZCP jest coraz większy. Do tej pory zewnętrzne firmy realizowały ponad 40 kursów poza Stargard. Od marca tylko do samego Szczecina jest prawie 70 odjazdów dziennie. – Prowadzimy rozmowy z kolejnymi przewoźnikami. Chcielibyśmy zaoferować jeszcze szerszą ofertę i kursy autobusów w atrakcyjnych kierunkach. Pracujemy nad tym intensywnie – mówi Jan Gumuła.

Zdjęcie: UM w Stargardzie