Aktualności: Kultura

Ze Stargardu do Laponii

18 grudnia 2019

Pozdrowienia, kolorowe rysunki i prośby o spełnienie najskrytszych marzeń – najmłodsi stargardzianie mają wyobraźnię. Podczas Jarmarku „Pod Szczęśliwą Gwiazdą” ochoczo wypisali kilkadziesiąt świątecznych pocztówek. Wszystkie wiadomości zostały wysłane na Biegun Północy. Ich odbiorcą jest Święty Mikołaj we własnej osobie.

Dzieci najpierw dość nieśmiało zaglądały do punktu pisania listów na Jarmarku. Wiadomo przecież, że Mikołaj spełnia marzenia tylko tych, którzy przez cały rok byli grzeczni. Mali stargardzianie nie zapomnieli zapewnić o tym podczas wypisywania listy prezentów. Z minuty na minutę przybywało młodych pisarzy – każdy chciał wysłać Świętemu coś od siebie. Oprócz marzeń do spełnienia pojawiły się życzenia i kolorowe obrazki. Każdy mógł sam zdecydować, co znajdzie się na jego pocztówce.

Wszystkie wiadomości zostały wysłane do siedziby Świętego Mikołaja w Rovaniemi. Autorzy z niecierpliwością czekają na odpowiedź – a wiemy z pewnego źródła, że warto. Mikołaj, choć bardzo zapracowany, odpisuje wszystkim grzecznym dzieciom. Jeżeli ktoś nie zdążył wypełnić pocztówki podczas Jarmarku, nic straconego. Można napisać własny list i wysłać go na oficjalny adres: Santa Claus, Arctic Circle 96930, Rovaniemi, Finlandia. Mikołaj chętnie przeczyta listę świątecznych marzeń, ale i pozdrowienia oraz życzenia specjalnie dla niego – o czym pamiętali najmłodsi mieszkańcy naszego miasta.

Zdjęcia: UM w Stargardzie