Aktualności: Kultura

Zeszyty dla małych odkrywców

4 stycznia 2023

Ciekawostki o zabytkach i opowieści o stargardzkich Pomnikach Historii – tego wszystkiego dowiadują się u nas już przedszkolaki. Najmłodsi poznają fascynującą przeszłość i uczą się poprzez zabawę. Specjalnie dla nich Muzeum Archeologiczno-Historyczne opracowało Zeszyty Edukacji Muzealnej.

MAH wydał już 4 takie publikacje – „Muzealnik, czyli kto?”, „Zabytek, czyli co?”, „Wystawa, czyli jak?” oraz „Pomnik historii, czyli gdzie?”. Opracowania są przygotowane specjalnie z myślą o najmłodszych. Ciekawe ilustracje, czytelny druk, swobodny język pomagają przedszkolakom poznawać historię Stargardu, a jednocześnie zwiedzać najbliższą okolicę.

Zeszyty Edukacji Muzealnej trafiają bezpłatnie do miejskich przedszkoli. W planach są już kolejne takie publikacje, także z myślą o osobach z niepełnosprawnościami. Najmłodsi stargardzianie mogą również uczestniczyć w specjalnych lekcjach, dostosowanych do ich wieku. Muzealnicy przygotowali coś dla maluchów i nieco starszych uczniów szkół podstawowych. Pełna oferta edukacyjna MAH jest tutaj.

Najnowszy zeszyt poświęcony został naszym Pomnikom Historii. Jak mówią muzealnicy, to „zadaniownik” i „spacerownik” w jednym, czyli gotowy scenariusz naprawdę ciekawych zajęć, również w plenerze. Książeczka powstała w ramach projektu „Przedszkole+cooltura” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zdjęcie: Muzeum Archeologiczno-Historyczne/FB