Aktualności: Sprawy urzędowe

Zielony Stargard w SISie

23 listopada 2022

13 wyjątkowych zdjęć, które za kilka tygodni ozdobią miejski kalendarz na 2023 r., już można zobaczyć w listopadowym wydaniu „Stargardzkiego Informatora Samorządowego”. Oprócz tego w najnowszym numerze znalazł się wywiad z prezydentem Rafałem Zającem. Jak zawsze sprawdzamy też, co dzieje się na placach budowy różnych inwestycji. Na miesiąc przed Świętami Bożego Narodzenia mamy również pomysły na wyjątkowe, stargardzkie prezenty.

W najnowszym SISie prezydent Rafał Zając mówi o tym, jak wygląda zarządzanie Stargardem w czasie kryzysu. – Robimy wszystko, co w naszej mocy, żeby kontynuować sprawne funkcjonowanie miasta i w jak najmniejszej skali rezygnować z wartościowych zadań. Oszczędzamy, ale nie kosztem bezpieczeństwa mieszkańców. Z tej trudnej sytuacji samorządów wychodzimy obronną ręką dzięki efektywnej sprzedaży gruntów w parku przemysłowym. Właśnie to pozwala dalej prowadzić Stargard w kierunku rozwoju, a nie hamowania albo nawet cofania się – mówi prezydent. Całą rozmowę można znaleźć na stronie 3.

Dużo dzieje się w naszych szkołach. Nowe inwestycje, remonty, zakupy i ciekawe spotkania. Młodzi ludzie uczą się w coraz bardziej komfortowych warunkach, a wolny czas spędzają np. na zajęciach sportowych dofinansowywanych z budżetu miasta. Rozwijają się też twórczo, a efekty ich pracy można podziwiać m.in. w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego, gdzie pojawiła się wyjątkowa płaskorzeźba autorstwa uczestników warsztatów w Stargardzkim Stowarzyszeniu Miłośników Sztuk Plastycznych „BRAMA”.

Choć do Bożego Narodzenia zostało jeszcze trochę czasu, już teraz warto pomyśleć o gwiazdkowych prezentach dla bliskich. Stargardzkie Centrum Kultury przygotowało specjalną ofertę. Do 24.12. (sobota) można kupować bilety na koncerty w wyjątkowej, odświętnej odsłonie i w niższych cenach. Kolejny pomysł na zdobycie niebanalnych upominków to wizyta na Jarmarku „Pod Szczęśliwą Gwiazdą”. 10.12. (sobota) na parkingu przy SCK znajdziemy mnóstwo świątecznych atrakcji. Wyjątkowa atmosfera gwarantowana.

SIS 10 (145)/listopad 2022