Aktualności: Edukacja

Zimowa zabawa trwa

23 stycznia 2024

To potwierdzone – dni wypełnione ciekawymi aktywnościami upływają zdecydowanie szybciej niż te spędzone w szkolnych ławkach. Przekonują się o tym zwłaszcza młodzi stargardzianie, którzy maksymalnie wykorzystują zimowe ferie i wybierają rozrywki w mieście. Półkolonie, zajęcia indywidualne, Akademia Sportowo-Naukowa – każdy znalazł coś dla siebie. Przed nami jeszcze kilka dni odpoczynku od szkoły. Nadal można je spędzić aktywnie.

Na nudę na pewno nie narzekają uczestnicy półkolonii w Młodzieżowym Domu Kultury oraz organizowanych przez Stowarzyszenie „Potrzebny Dom”. Dużo dzieje się też w Akademii Sportowo-Naukowej – tutaj o moc wrażeń zadbały ekipy ze Stargardzkiego Centrum Nauki FILARY i AquaStar. Młodzi ludzie biorą udział w zajęciach plastycznych, warsztatach naukowych, budują z klocków LEGO, szaleją na basenie, śmigają na lodowisku i grają w koszykówkę – a to tylko część atrakcji. Przy okazji można nawiązać nowe przyjaźnie, a nawet odkryć nowe pasje.

Dużo dzieje się na zajęciach w Muzeum Archeologiczno-Historycznym. Bezpłatne warsztaty organizuje też Książnica Stargardzka – zarówno w głównej siedzibie, jak i w filiach. Do końca tygodnia można jeszcze wziąć udział w ciekawych propozycjach. Najlepiej wejść na facebookowe profile MAH i KS, żeby sprawdzić wszystkie szczegóły. Z kolei ci, którzy uwielbiają aktywność fizyczną, koniecznie powinni odwiedzić lodowisko. Przez całe ferie jest czynne codziennie od 10:00 do 21:00.

W tym roku w Stargardzie wyjątkowe ferie spędza także młodzież z Ukrainy. To mieszkańcy Konotopu, naszego najnowszego miasta partnerskiego. Poznają miasto, biorą udział w ciekawych zajęciach i zwiedzają okolicę. Biorą także udział w spotkaniach z psychologiem. Więcej o wizycie młodych Ukraińców pisaliśmy tutaj.

Zdjęcia: MDK/Książnica Stargardzka/SCN FILARY