Aktualności: Działania społeczne

Złap wiatr w żagle

2 grudnia 2019

28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 12.01.2020 r. (niedziela). Od poniedziałku (2.12.) w Stargardzkim Centrum Kultury rozpoczęło się przyjmowanie fantów, które zostaną zlicytowane na Rynku Staromiejskim. Swoje propozycje mogą składać zarówno firmy, jak i osoby prywatne.

Najpopularniejszym sposobem wsparcia WOŚP jest wrzucenie pieniędzy do puszek wolontariuszy. Dużym zainteresowaniem cieszą się także licytacje atrakcyjnych fantów, przekazywanych np. przez gwiazdy sportu, muzyki czy filmu. Także w Stargardzie będzie można wylicytować coś ciekawego. SCK rozpoczęło zbiórkę przedmiotów, usług i innych pomysłów, które 12.01. (niedziela) pojawią się na Rynku Staromiejskim. Swoje propozycje można składać w pokoju 107, od 9:00 do 15:00 lub przez e-mail: imprezy@sck.stargard.pl. Więcej informacji pod nr tel. 733 731 123.

Hasłem najbliższej odsłony WOŚP jest „Wiatr w żagle”. Tym razem cała Polska i duża część świata będzie zbierać pieniądze na zakup najnowocześniejszych urządzeń do leczenia i diagnostyki w dziecięcej medycynie zabiegowej. Organizatorzy szczególnie wesprą chirurgię ogólną, kardiochirurgię oraz neurochirurgię.