Aktualności: Sprawy urzędowe

Złapiesz wi-fi w plenerze

30 grudnia 2021

Relaks w parku, zabawa przy fontannie, koncert w Parku Chrobrego – już wkrótce z dostępem do szybkiego, bezpłatnego internetu. Wiosną 2022 r. w kilku miejscach w Stargardzie pojawi się miejskie wi-fi. Ułatwienie będzie dostępne dla wszystkich, bez ograniczeń.

Większość z nas na co dzień korzysta z internetu na różnych urządzeniach. Łączymy się z siecią m.in. na smartfonach, tabletach i laptopach. Już za kilka miesięcy w Stargardzie bezpłatne wi-fi będzie dostępne także w plenerze. Odpoczywając w parku albo przechodząc przez Rynek Staromiejski dostaniemy dostęp do internetu, dzięki czemu zaoszczędzimy dane z naszych pakietów. Bezproblemowe połączenie z siecią przyda się także turystom.

Darmowe miejskie wi-fi będzie w okolicy Teatru Letniego w Parku Chrobrego, przy różance i placu zabaw w Parku Jagiellońskim, na Rynku Staromiejskim, na terenie zielonym przy Młodzieżowym Domu Kultury oraz przy fontannie na os. Zachód, a także w Ratuszu i w Urzędzie Miejskim. To miejsca wypoczynku, rozrywki i załatwiania spraw, licznie odwiedzane przez stargardzian w każdym wieku. Na ten cel zdobyliśmy 15 000 euro z funduszy unijnych. Całość powinna być gotowa pod koniec marca.

Zdjęcie: pexels.com