Aktualności: Sport

Złoto dla Moniki i Doroty

12 sierpnia 2020

Zawodniczki Stargardzkiego Towarzystwa Cyklistów, Monika Szotowicz i Dorota Klewecka, wywalczyły złoto podczas kolarskich Mistrzostw Polski w kategorii Masters. Zmagania w upale odbyły się w Poznaniu. Początek sierpnia przyniósł cyklistom z naszego miasta również inne triumfy.  

Pasmo sukcesów zaczęło się od zwycięstwa w jeździe parami na czas. To było wyzwanie, bo w trudnych warunkach pogodowych kobiety pokonały pięć rund o łącznej długości 20 km. – Same przygotowania nie były łatwe, do tego żar z nieba i 36 stopni w trakcie mistrzostw. Myślę jednak, że pokazałyśmy charakter i naprawdę dałyśmy z siebie wszystko – mówi Monika Szotowicz. Warto podkreślić, że zawodniczki pokonały m.in. ubiegłoroczne mistrzynie i wicemistrzynie Polski.

Monika Szotowicz zaprezentowała też klasę na Mistrzostwach Polski Masters w Kolarstwie, które odbyły się w wielkopolskim Krzywiniu. Rywalizując w upale w jeździe drużynowej na czas wywalczyła srebro ze swoją ekipą: Anną Rząsowską, Kingą Tomaszewską, Joanną Kucal i Mariolą Posmyk. Sukces tym większy, że upał nie odpuszczał, a do pokonania było 46 km ciężkiej trasy. Mimo to kobiety stanęły do walki z najlepszymi zawodniczkami w kraju i znalazły się na podium.

Z sukcesem z Krakowa do Stargardu wróciła też juniorka Weronika Wąsaty z Młodzieżowej Sekcji Kolarskiej STC. W czwartym etapie Tour de Pologne Junior 2020 zdobyła srebrny medal. W tych zmaganiach bardzo wysokie temperatury również nie sprzyjały sportowcom. Mimo to młodzi zawodnicy z naszego miasta zajęli niezłe pozycje w wielu kategoriach:

– Weronika Wąsaty – 11 miejsce, kategoria młodziczka,

– Alicja Purchalak – 19 miejsce, kategoria młodziczka,

– Paweł Baj – 15 miejsce, kategoria młodzik,

– David Stelmaszyński – 23 miejsce, kategoria młodzik,

– Karol Baj – 21 miejsce, kategoria żak.

W klasyfikacji generalnej wyścigu w kategorii młodziczka Weronika Wąsaty ukończyła rywalizację na 2. pozycji, a Alicja Purchalak na 16. Młodzik Paweł Baj dojechał jako 9., a David Stelmaszyński jako 22. Żacy – Antonina Kawalec była 17., a Karol Baj 13.

Juniorzy trenują już przed mistrzostwami makroregionu.

Zdjęcia: Monika Szotowicz