Aktualności: Sport

Złoto dla Moniki Szotowicz

31 sierpnia 2020

Kolejny sukces zawodniczki ze Stargardu. Monika Szotowicz została mistrzynią Polski kategorii Masters w jeździe indywidualnej na czas. Sportsmenka udowodniła, że wciąż utrzymuje najwyższą formę – zaledwie kilka tygodni temu wraz z Dorotą Klewecką także wywalczyła złoto podczas kolarskich Mistrzostw Polski.

Monika Szotowicz jest zawodniczką Stargardzkiego Towarzystwa Cyklistów. Po raz kolejny doskonale spisała się na ważnej krajowej imprezie. Wygrała w kategorii K40, dojeżdżając do mety prawie minutę i 23 sekundy przed drugą z rywalek. Na tych samych zawodach bardzo dobrze spisała się również inna zawodniczka STC. Dorota Klewecka wystartowała w mistrzostwach po raz pierwszy i od razu pokonała metę na wysokim, piątym miejscu.

Trwa doskonała passa sportsmenek z naszego miasta. Duet Szotowicz-Klewecka zdobył ostatnio złoto w jeździe parami na czas. Na drugim stopniu podium Monika stanęła podczas rywalizacji drużynowej (wraz z Anną Rząsowską, Kingą Tomaszewską, Joanną Kucal i Mariolą Posmyk). Wszystkie osiągnięcia dotyczą Mistrzostw Polski klasy Masters.

Zdjęcia: Stargardzkie Towarzystwo Cyklistów