Aktualności: Sprawy urzędowe

Złóż wniosek o medale

3 stycznia 2020

Trwa nabór wniosków o przyznanie medali za długoletnie pożycie małżeńskie. Prezydent Rafał Zając wręczy wyróżnienia kolejnym parom, które przeżyły razem 50 lat. W ubiegłym roku pamiątkowe oznaczenia otrzymało ponad 70 małżeństw. Dokumenty można składać w Urzędzie Stanu Cywilnego, Rynek Staromiejski 1, pokój nr 5.

Zgłoszenia przyjmowane są do 15.03. (wtorek). Wzór wniosku można pobrać z załącznika poniżej lub otrzymać – w wersji papierowej – w Urzędzie Stanu Cywilnego. Dokumenty mogą złożyć osoby, które na stałe mieszkają w Stargardzie i zawarły związek małżeński w 1970 r. albo wcześniej, lecz do tej pory nie zostały nagrodzone. Wnioski są przyjmowane także w imieniu osób uprawionych do otrzymania medali. Takie wyróżnienie to wspaniały prezent na tę szczególną rocznicę, którą warto odpowiednio uczcić.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod nr tel. 91 577 07 93. Medale za długoletnie pożycie małżeńskie przyznawane są przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. W Stargardzie odznaczenia przekazuje w jego imieniu prezydent Rafał Zając. Jubilaci otrzymują stylizowane sześcioramienne gwiazdy zawieszone na różowej wstążce. Medale mogą dostać pary, które są małżeństwem od 50 lub więcej lat.

Zdjęcie: UM w Stargardzie/archiwum

Karta usługi