Aktualności: Sprawy urzędowe

Zmiana komendantów

14 lutego 2022

Po niemal 31 latach swoją służbę zakończył inspektor Robert Nowak – Komendant Powiatowy Policji w Stargardzie. Z okazji przejścia na emeryturę przyjął podziękowania i gratulacje. Służbę rozpoczął w 1991 r,. a od 2016 r. kierował garnizonem w naszym mieście. Podczas spotkania poznaliśmy również nowego komendanta stargardzkiej Policji – Sławomira Bobera.

– Cieszę się, że przez te lata udało się nam wraz z komendantem Robertem Nowakiem zrealizować różne cele. Zakup kilkunastu samochodów, psów służbowych, wyposażenia – to wszystko było możliwe właśnie dzięki dobrej współpracy. Z jednej strony inwestowanie, a z drugiej skuteczne reagowanie na potrzeby i oczekiwania stargardzian. W imieniu swoim oraz mieszkańców dziękuję za lata poświęcone owocnej służbie w naszym mieście – mówi prezydent Rafał Zając.

Przez ponad 30 lat Robert Nowak pracował w prewencji, w pionie dochodzeniowo-śledczym, a potem w kryminalnym. W 2000 r. awansował na stopień oficerski. Pełnił funkcję m.in. Komendanta Powiatowego Policji w Łobzie oraz I Zastępcy Komendanta Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie. Kierował również Komisariatem Policji Szczecin Niebuszewo. W trakcie służby został nagrodzony m.in. Brązową, Srebrną i Złotą Odznaką „Zasłużony Policjant”.

Podczas uroczystego spotkania komendant wojewódzki przedstawił zaproszonym gościom nowego dowódcę stargardzkiej KPP. Został nim Sławomir Bober, dotychczasowy I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Koszalinie. – Witamy pana komendanta w Stargardzie. Szczerze liczę, że nasza współpraca dla dobra wszystkich mieszkańców będzie owocna – dodaje prezydent Rafał Zając.

Zdjęcia: Paweł Bieg