Aktualności: Biznes

Znamy liderów biznesu

26 lutego 2021

Za nami Stargardzka Gala Przedsiębiorczości. Podczas wyjątkowego, transmitowanego na żywo wydarzenia wręczono m.in. nagrodę im. Sławomira Pajora, która w tym roku trafiła do firmy Madrog. Poznaliśmy także zdobywców tytułu „Stargardzki Produkt Lokalny” oraz firmy wyróżnione przez Stargardzką Izbę Gospodarczą.

– 2020 był niewątpliwie trudny dla wielu branż – w Stargardzie, w Polsce, w Europie i na świecie. Nasi przedsiębiorcy udowodnili, jak bardzo elastyczni potrafią być i jak szybko dostosowują się do nowej rzeczywistości. Gratuluję – mimo wszystko – dobrego roku, a nawet wielu dobrych lat, które spowodowały, że dziś mamy okazję was wyróżnić. Cieszę się, że wśród nagrodzonych mamy zarówno firmy, które powstały w Stargardzie dzięki zagranicznym inwestorom, ale też przedstawicieli lokalnego, często rodzinnego biznesu. To powód do dumy, że potrafimy w gospodarczym życiu Stargardu mądrze wykorzystywać inwestycje kapitału zagranicznego do dalszego intensywnego rozwoju miasta – mówi prezydent Rafał Zając.

Prezydent wspomniał również o przedsiębiorcach, którzy w czasie pandemii zaangażowali się w pomoc innym. – W tym trudnym momencie przekonaliśmy się też, jak sprawnie działa biznes odpowiedzialny społecznie. Wiele firm – są wśród nich także dzisiejsi laureaci – realizowało i wciąż realizuje różne inicjatywy wspierające stargardzian. Dziękuję za to – dodaje.

Stargardzki Produkt Lokalny:

– kategoria Debiut Roku – Stargardzka Palarnia Dobrej Kawy – inicjatywa członków Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Zakład Aktywności Zawodowej „Centralna Kuchnia”; palarnia jest dostosowana do pracy osób z niepełnosprawnościami;

– Zakład Fryzjerski FIGARO – od ponad 50 lat świadczy usługi w naszym mieście; zakład założył stargardzki pionier Hieronim Dębicki;

– Piekarnia Kozubek – rodzinna firma, która działa w Stargardzie od ponad 30 lat, a swoje produkty tworzy w oparciu o autorskie receptury.

Nagroda im. Sławomira Pajora dla Stargardzkiego Przedsiębiorcy Roku trafiła do firmy Madrog. To rodzinne przedsiębiorstwo, które działa w naszym mieście od ponad 30 lat. Madrog zajmuje się produkcją i serwisem maszyn drogowych.

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości była również okazją do wręczenia nagród zwycięzcom konkursu Stargardzkiej Izby Gospodarczej:

– Bistro Ziemniakowelove – Lider Stargardzkiego Biznesu w skali Mikro Przedsiębiorcy; firma działa na naszym rynku prawie 4 lata i należy do Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Pomorza Zachodniego; bistro specjalizuje się w daniach z ziemniaków, sięgając często także po produkty lokalne;

– ELEKTEL – Lider Stargardzkiego Biznesu w skali Małego Przedsiębiorstwa; przedsiębiorstwo działa w Stargardzie od 17 lat i świadczy usługi elektroinstalacyjne oraz teletechniczne;

– PESTA 2 – Lider Stargardzkiego Biznesu w skali Małego Przedsiębiorstwa; firma powstała w 1999 r. i zajmuje się m.in. wulkanizacją, serwisem wózków widłowych, a także sprzedażą opon; PESTA 2 od lat wspiera lokalne kluby sportowe;

– Eko-System – Usługa Roku – nagroda za wdrażanie systemów proekologicznych: fotowoltaiki i pomp ciepła;

– Radiometer Solutions – Inwestor Roku; międzynarodowa firma działająca w Stargardzie od 6 lat; wytwarza m.in. analizatory, monitory i oprogramowania służące do diagnozowania i opieki szpitalnej; produkty Radiometer Solutions są używane np. w bankach krwi, klinikach i gabinetach lekarskich w całej Europie;

– World Sports Company – Eksporter Roku; przedsiębiorstwo od 2017 r. zajmuje się w naszym mieście produkcją wyrobów dzianinowych – m.in. szalików dla klubów sportowych, które trafiają na rynek europejski.

Podczas gali przyznano również wyróżnienie za najlepszą pracę dyplomową. SIG nagradza utalentowanych studentów już od 10 lat. Tym razem jury doceniło Macieja Gawrońskiego ze stargardzkiego wydziału Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu w Szczecinie. Laureat napisał pracę na temat zmiany sposobu przeprowadzania szkoleń dla nowo przyjętych pracowników w wybranym przedsiębiorstwie.

Wszyscy zwycięzcy dostali dedykowane statuetki. Nagrody ufundowały też firmy JOAN Joanny Marszał i Pares II oraz Twoje Radio.

Zdjęcia: UM w Stargardzie