Aktualności: Sport

Znów pobiegną dla Niepodległej

17 października 2019

Ubiegłoroczna pierwsza odsłona Biegu dla Niepodległej cieszyła się dużym zainteresowaniem stargardzian. W tym roku miłośnicy aktywności fizycznej znów będą mogli wziąć udział w wydarzeniu. 9.11. (sobota) w Parku Chrobrego wystartuje 2. Bieg dla Niepodległej.

Trwają zapisy na imprezę. Dystans jest dostosowany zarówno dla dorosłych (5 km), jak i dla dzieci – w zależności od wieku najmłodsi przebiegną od 200 m do 1000 m. W Biegu dla Niepodległej mogą wziąć udział także zwolennicy nordic walking. Dla nich trasa również wynosi 5 km. Zawodnicy wystartują w sobotę (9.11.) z Teatru Letniego w Parku Chrobrego. Biuro zawodów będzie tego dnia czynne od 9:00. O 11:00 rozpoczną się biegi dzieci i młodzieży, a o 11:30 na starcie pojawią się uczestnicy kategorii OPEN.

– Tegoroczna odsłona Biegu dla Niepodległej w naszym mieście odbędzie się w sobotę 9 listopada. Zdecydowaliśmy się na tę datę, ponieważ 11 listopada zaplanowanych jest wiele imprez biegowych w całym regionie. Dzięki temu w czasie długiego weekendu uczestnicy będą mogli wystartować nawet w kilku wydarzeniach – w tym w stargardzkim Biegu dla Niepodległej – mówi Sławomir Stańczyk z OSiR.

Organizatorem zawodów jest Ośrodek Sportu i Rekreacji we współpracy z Fundacją Herkules. Szczegółowy regulamin 2. Biegu dla Niepodległej można znaleźć w załączniku. Zapisy są dostępne na stronie www.czas-start24.pl. Niezdecydowani mają jeszcze czas do 4.11. (poniedziałek). Jednak liczba miejsc jest ograniczona, dlatego nie warto czekać do końca zapisów.