Aktualności: Kultura

Zobacz dzieła Mistrza

6 października 2021

Młodzieżowy Dom Kultury przygotował ciekawą propozycję na jesienne dni. Do końca listopada w Galerii Kominkowej można podziwiać prace Ryszarda Balonia – malarza, grafika, twórcy ekslibrisów i nauczyciela. Wystawa przy ul. Portowej 3 jest czynna od poniedziałku do piątku, 8:00-20:00.

Ryszard Baloń jest twórcą docenianym w Polsce i na świecie. Na swoim koncie ma liczne nagrody w prestiżowych konkursach W 2012 r. i 2018 r. otrzymał nagrodę prezydenta Stargardu dla twórców kultury, a w 2021 r. – medal Zasłużony dla Miasta Stargardu. Jest inicjatorem i współzałożycielem obecnego Stargardzkiego Stowarzyszenia Miłośników Sztuk Plastycznych „BRAMA”. Swoje prace pokazywał m.in. w Niemczech, Norwegii, Austrii i Francji.

Artysta oprócz pracy twórczej zajmuje się także edukacją. Obecnie jest związany z Młodzieżowym Domem Kultury, gdzie prowadzi zajęcia w Pracowni Grafiki Warsztatowej. Uczniowie Ryszarda Balonia zdobywają nagrody i wyróżnienia w konkursach o światowej randze.

Wstęp na wystawę w MDK jest bezpłatny. Można ją oglądać przez cały październik i listopad. Uroczysty finisaż zaplanowano na czwartek (18.11.).

Zdjęcie: FB/MDK/Waldemar Jaszczak