Aktualności: Sprawy urzędowe

Zobacz nowy SIS

3 lutego 2021

Pierwszy w 2021 r. „Stargardzki Informator Samorządowy” wypełniony jest ciekawostkami z życia miasta. Pierwsi zwycięzcy w konkursie „Stargard kupuje lokalnie”, wspomnienie śp. prezydenta Sławomira Pajora, plany kolejnych inwestycji i garść statystyk z USC – to wszystko można znaleźć w lutowym wydaniu SIS. W najbliższych dniach Informator trafi do skrzynek pocztowych w całym mieście.

18.01.2021 r. minęły 4 lata od śmierci śp. Sławomira Pajora, który był prezydentem Stargardu przez blisko 15 lat. W tym czasie doprowadził do historycznej odbudowy gospodarczej miasta. Przyczynił się także do poprawy warunków życia stargardzian – zwłaszcza tych potrzebujących wsparcia. W najnowszym wydaniu Informatora można przeczytać wspomnienie śp. Sławomira Pajora.

W lutowym SISie jest także relacja z pierwszej odsłony konkursu „Stargard kupuje lokalnie”. – Ten konkurs to realna pomoc dla przedsiębiorców i miłe niespodzianki dla stargardzian. Po pierwsze mieszkańcy dokonując zakupów za min. 50 zł wspierają obrót w lokalnych sklepach i punktach usługowych. Po drugie w nagrodę dostają vouchery o wartości 250 zł, które finansuje miasto, a które są do zrealizowania właśnie w naszych stargardzkich przedsiębiorstwach ze strony www.kupujlokalnie.stargard.pl – mówi prezydent Rafał Zając.

Najnowszy numer to też informacje o planowanych inwestycjach. Można dowiedzieć się o koncepcji modernizacji amfiteatru i remoncie ul. W. Andersa i ul. W. Sikorskiego, a także zajrzeć na budowę pływalni OSiR. W Stargardzie pojawi się też nowa firma z branży kosmetycznej – Bieluń&Bieluń, twórcy marki Ministerstwo Dobrego Mydła. W lutowym SISie jest też ogłoszenie o naborze kandydatów na rachmistrzów w ramach Narodowego Spisu Powszechnego 2021. Więcej szczegółów także tutaj.