Aktualności: Turystyka

Zostaw rower na stojaku

22 czerwca 2020

Stargard systematycznie staje się coraz bardziej przyjazny rowerzystom. Niedawno na ul. J. Piłsudskiego – na odcinku od skrzyżowania z ul. M. Konopnickiej do placu Wolności na jezdni wymalowano 1,5 m pas ruchu dla cyklistów. Teraz na tej trasie – po obu stronach – zamontowano 8 stojaków dla jednośladów.

Dzięki temu bez problemu zostawimy rower w pobliżu sklepu lub punktu usługowego. Stojaki ze stali nierdzewnej dają też możliwość przypięcia jednośladu. Po zrobieniu zakupów można ruszyć w dalszą trasę. W maju połączono istniejące w mieście drogi dla rowerów z ulicami, przez które trudno było nimi przejechać. W efekcie jazda przez centrum jest bezpieczniejsza. Tam, gdzie ze względów technicznych nie można wybudować tradycyjnej ścieżki rowerowej, przejazd wyznaczono z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa i ruchu drogowego. W ten sposób uzupełniono istniejących już w sumie ponad 30 km ścieżek.

Cykliści dojeżdżają do różnych miejsc w Stargardzie. Docierają też chociażby do dróg wybudowanych dla nich już wcześniej na wylotach z miasta. Wciąż analizowane są możliwości tworzenia kolejnych tras dla kierujących jednośladami. Wiadomo na pewno, że po kompleksowej przebudowie ul. S. Wyszyńskiego, powstanie tam samodzielna ścieżka rowerowa.

Stojaki ze stali nierdzewnej zamontowane w ciągu ul. J. Piłsudskiego kosztowały 5600 zł.

Zdjęcia: UM w Stargardzie