Aktualności: Działania społeczne

Zwiedzili Stargard z Prezydentem

10 kwietnia 2019

Kilkudziesięciu seniorów wybrało się na wyjątkową wycieczkę. Wraz z prezydentem Rafałem Zającem i Ewą Sową, jego zastępczynią, objechali całe miasto. Zobaczyli zarówno centrum, jak i tereny parków przemysłowych. Podczas wycieczki dowiedzieli się wielu ciekawych i zaskakujących informacji.

– Cieszę się, że możemy pokazać jak bardzo zmienia się Stargard. Robimy wszystko, żeby pamiętać również o seniorach. Zintegrowane Centrum Przesiadkowe i nowe autobusy umożliwiają bezproblemowe przemieszczanie się po mieście. Bez barier architektonicznych osoby o ograniczonej sprawności dostaną się też do zmodernizowanych parków. Zadbaliśmy w nich także o strefy spokoju, w których można wypocząć – mówi prezydent Rafał Zając.
Kilkunastokilometrowa trasa była pełna opowieści prezydenta. Członkowie Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów zobaczyli nowe drogi, wyrastające jak grzyby po deszczu zakłady pracy i powstające osiedla. Poznali też plany inwestycyjne i dostali odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Wszystko z okazji Światowego Dnia Inwalidy.

– Taka wycieczka jest świetną okazją do zwiedzenia tych części miasta, które na co dzień są przez nas omijane. To także zachęta do dalszej podróży. Być może teraz ktoś wsiądzie na rower lub do autobusu miejskiego i zwiedzi Stargard we własnym zakresie. Zaskakujące jest, jak szybko powstają nowe drogi czy hale produkcyjne. Dla seniorów szczególnie ważne są miejsca odpoczynku, dlatego cieszymy się także z odnowionych parków – mówi Wanda Wysocka, przewodnicząca PZERiI.

Uczestnicy wycieczki odwiedzili zarówno dobrze znane ulice w centrum miasta, jak i rzadziej uczęszczane tereny parków przemysłowych. Nie zabrakło wspomnień z dawnych czasów. Jednocześnie wiele miejsc zaskakiwało seniorów swoim odmienionym wyglądem. Pozytywną niespodzianką była chociażby droga łącząca tereny przemysłowe z ul. Spokojną. Niektórzy nie wiedzieli o jej istnieniu.

Duże wrażenie zrobiły też silosy Cukrowni Kluczewo. W zbiornikach zmagazynowane są ogromne ilości cukru. Członkowie PZERiI z zainteresowaniem oglądali także nowopowstające hale Lidla oraz budynki należące do innych polskich i międzynarodowych firm. Dzięki opowieściom prezydenta poznali również stargardzkie przedsiębiorstwa, które z powodzeniem działają tuż obok światowych koncernów.

Zdjęcia: UM w Stargardzie